چطور میشه میوه خوری چوبی ساخت

اگر سبد میوه و سبزیجات آشپزخانه تان شکسته یا کهنه شده با این ساختنی خودتان می توانید جدیدش را بسازید. همیشه تولید کننده بودن بهتر از مصرف کننده بودن است. پس اگر در خانه شما هم چند تکه چوب بدردنخور پیدا می شود، دست بکار شوید و یک میوه خوری چوبی بسازید.

چطور میشه جا میوه ای چوبی ساخت

برای ساخت این میوه خوری چوبی به ابزار یا مهارت خاصی نیاز ندارید و فقط اگر یک اره ساده داشته باشید کافی است. می توانید اندازه ها را با توجه به نیاز و فضایی که در آشپزخانه تان دارید، تغییر دهید. اگر هم می خواهید سبر میوه کاملاً مجانی تمام شود از چوب های بدون استفاده و بدرد نخور استفاده کنید و سعی کنید با همان ها تخته های موردنیازتان را بسازید. دو یا سه جعبه میوه چوبی برای ساخت این سبد میوه و سبزیجات کافی است.

گام اول : کناره های سبد را آماده کنید

قبل از شروع کار باید چوب را انتخاب کنید و آن را ببرید. می توانید از چوب ها و الوارهای بدرد نخور استفاده کنید و با یک پولیش ساده یا پرینت رنگی روی آنها ظاهرشان را نو کنید. البته اگر اهل ساختنی های چوبی هستید و چوب بهتری مثل چوب سپیدار دارید، بهتر است از آن استفاده کنید.

بعد از انتخاب چوب باید تخته های کناری سبد میوه را ببرید. تخته چوب تان را به عرض ۸٫۵ سانتیمتر و طول ۲۵ سانتیمتر ببرید. دقت کنید که دو سر تخته ها باید زاویه ۲۰ درجه داشته باشند. چون سبد میوه و سبزیجات مان دو طبقه است باید چهار تخته کناری با همین اندازه ببریم.

چطور میشه جا میوه ای چوبی ساخت

گام دوم : الوارها را ببرید

حالا باید الوارهایی را ببرید که بدنه اصلی سبد را می سازند. هرچه الوارها نازکتر باشند، ظاهر سبدتان هم بهتر خواهد شد. بهترین عرض برای الوارها ۲٫۵ تا ۳ سانتیمتر است. وقتی تخته تان را به عرض ۲٫۵ سانتیمتر بریدید، یک الوار به طول ۳۶ سانتیمتر ببرید.

همانطور که در ابتدا گفتیم اندازه ها به خودتان بستگی دارد و می توانید از الوارهای آماده هم استفاده کنید.

چطور میشه جا میوه ای چوبی ساخت

گام سوم : تخته های کناری را وصل کنید

حالا بای تخته های کناری – که در اندازه مناسب بریده شده اند – را با چسب و میخ به الوارها بچسبانید. برای چیدن الوارها لازم نیست از خط کشی استفاده کنید و چشمی هم فاصله ها را رعایت کنید. یک و نیم تا دو سانتیمتر فاصله برای بین الوارها ایده آل است. کارتان را از کف سبد شروع کنید و به سمت کناره ها حرکت کنید.

همین مراحل را برای طبقه دیگر جامیوه ای تکرار کنید و یک سبد دیگر هم بسازید.

گام چهارم : سبدها را به هم وصل کنید

حالا باید دو سبدی که در مرحله قبل ساخته اید را بهم وصل کنید. برای اینکار به دو تکه چوب با عرض ۶٫۵ سانتیمتری نیاز دارید. الوار ۶٫۵ سانتیمتری را به طول ۳۲ سانتیمتر ببرید. حالا با چسب و میخ این تخته ها را به سبدها بچسبانید. برای هر طرف یک تخته کافی است.

چطور میشه جا میوه ای چوبی ساخت

سبد میوه و سبزیجات آماده است

سبد میوه تان آماده است و باید آن را پولیش بزنید. بهتر است از پولیش های طبیعی مثل موم زنبور استفاده کنید. بدون صرف هزینه صاحب یک جامیوه ای زیبا و کاربردی شده اید.

حالا اگه دوست دارین سبد میوه ای داشته باشین که جز صنایع دستی استان گیلان باشه و قیمتشم مناسب باشه … حتما به میوه خوری چوبی مارکت گرد سر بزنین. مارکت گرد امیدوار هست که ازین مطلب لذت برده باشین و خریدی خوبی و با مارکت گرد تجربه کنید.

منبع: ساختنی

دیدگاه‌ها ۱

*
*

  Marcelo پاسخ

  I absolutely love your site.. Pleasant colors & theme.
  Did you make this site yourself? Please reply back as
  I'm attempting to create my very own site and would like to learn where
  you got this from or what the theme is named. Many thanks!

  Feel free to visit my blog Royal CBD